Blizny, pieprzyki i inne znamiona mogą bardzo zakłócać nasze normalne funkcjonowanie. Często zdarza się tak, że blizny nie są tylko defektem urody, ale też przyczyną dużego dyskomfortu psychicznego. W świecie, który na piedestale stawia dążenie do piękna, różnego rodzaju zmiany skórne mogą zepchnąć nas do ciemnego kąta. Tracimy wtedy nie tylko pewność siebie, ale i zaczynamy unikać kontaktów z innymi. Drugą rzeczą, jeszcze bardziej dającą się we znaki, są blizny twarde, zgrubienia, które nie tylko powodują ból, ale też przykurcze.

https://www.ottobock.pl/wozki-inwalidzkie/produkty-od-a-do-z/sprzet-rehabilitacyjny-dla-dzieci/

Medycyna estetyczna, a w szczególności zastosowanie laserów zmieniły znacznie zakres możliwości. Charakter samej blizny nie ma żadnego znaczenia. Obecnie usuwa się zmiany pourazowe, pooperacyjne jak i potrądzikowe. Technicznie rzecz oparta jest o zasadę fototermolizy. Dobrą wiadomością jest to, że sam zabieg nie jest bolesny i odczuwane jest tylko lekkie pieczenie lub delikatne uszczypnięcia.

Koszty zabiegów wciąż dla niektórych z nas mogą być zbyt wysokie, niemniej warto dowiedzieć się o możliwościach refundacji przez NFZ.

By lukasz