Tradycje w Niemczech

Tradycje w Niemczech

17 sierpnia 2018 Wyłącz przez lukasz
https://hunters.pl/oferta/leczyca.html Eucharystyczna bielizna kielichowa - komplety najwyższej jakości, pięknie haftowane

Historia Niemiec jest niezwykle złożona i barwna. Obecna kultura jest efektem przenikania się zwyczajów Germanów, Sasów czy Szwabów. Nic zatem dziwnego, że cały kraj jest nieco zróżnicowany pod względem kulturowym czy językowym. Nie można zatem stwierdzić, że tradycje niemieckie są jednolite, chociaż niektóre z nich są rozpoznawalne na niemal całym świecie. Do nich z pewnością zalicza się Oktoberfest, czyli święto piwa. Co roku do Niemiec zjeżdżają się miłośnicy tego trunku. Warto wspomnieć, że Oktoberfest stwarza również możliwość tańców przy tradycyjnej muzyce.

Do jednych z najbardziej uznawanych cech Niemców z pewnością można zaliczyć punktualność. Niemcy nie uznają spóźnień. Dla tego narodu jest to duży nietakt. Niemcy bardzo rzadko używają formy „Ty” do rozmówcy. Bardziej prawdopodobne będzie to, że Niemcy zwracać się będą per „Pani”, „Pan”. Inne formy są dla Niemców dopuszczalne jedynie po dobrym zapoznaniu się. Niemcy słyną również z dużej grzeczności osobistej.