Medycyna estetyczna już na stałe zadomowiła się wśród metod i sposobów na zachowanie młodzieńczego wyglądu, redukcję zmarszczek czy też poprawienie kondycji skóry. Jest ona skierowana do każdego, zarówno do osób, które chcą tylko po prostu wprowadzić pewne zmiany w swoim wyglądzie, jak i tych, którzy muszą tego dokonać. Wiele chorób dermatologicznych, blizny i inne schorzenia są w końcu możliwe do zniwelowania właśnie poprzez szeroką ofertę medycyny estetycznej. Nie dziwi zatem fakt, że wiele z jej usług jest dziś niezwykle popularna i szeroko stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Wśród zabiegów, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów można wymienić przede wszystkim taki jak: 1.

Wstrzykiwanie botoksu – to chyba najbardziej znana substancja, która to używana jest głównie w redukcji zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa, bo tak brzmi jej nazwa to naturalny związek, który to bez wątpienia zawładnął światem medycyny estetycznej. Posiada on unikalne właściwości polegające na blokowaniu impulsów nerwowych prowadzących do skurczów mięśni. Wypełniane za pomocą botoksu pozwala zatem na wygładzenie widocznych zmarszczek, którego efekt może utrzymywać się nawet do dwunastu miesięcy. Cały zabieg polega na wprowadzaniu substancji pod skórę przy użyciu cienkiej igły.

Jest on zatem nie tylko bezbolesny, ale ze względu na swoją dużą popularność także przystępny cenowo. 2. Mezoterapia – jest przede wszystkim bardzo uniwersalną metodą, ponieważ może być wykonywana na wielu częściach ciała. Sprawdzi się zatem nie tylko na twarzy, ale też szyi, dłoniach, dekolcie lub skórze głowy. Całość polega na wprowadzaniu pod skórę dobranych koktajli, które to zawierają wartościowe substancje wspomagające kondycję wybranych partii ciała.

Zabieg ten wykonuje się za pomocą głowicy zakończonej mikroigiełkami, które to oprócz wprowadzania substancji pod skórę, dzięki nakłuciom pobudzają ją do regeneracji.
3. Powiększanie ust – kolejnym zabiegiem, na który decyduje się wiele osób, a zwłaszcza kobiet jest właśnie powiększanie ust. Zwykle używa się do niego kwasu hialuronowego, który to jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Zajmuje się on między innymi wiązaniem cząsteczek wody, a dodatkowo odpowiada za między innymi gładkość i jędrność skóry.

Kwas hialuronowy wprowadza się do warg za pomocą iniekcji, w efekcie czego usta stają się pełniejsze oraz gładsze. Efekt tego rodzaju zabiegu utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy, zatem nie zmienia on naszego wyglądu na stałe. 4. Usuwanie blizn – korzystanie z tej usługi jest popularne zwłaszcza wśród osób mających różnego rodzaju blizny potrądzikowe, pozabiegowe lub pourazowe. Usuwanie blizn odbywa się poprzez zastosowanie lasera emitującego impulsy niszczące tkankę tworzącą bliznę.

Poza tym, tego rodzaju metoda świetnie sprawdzi się także przy przebarwieniach oraz rozstępach. Warto też zaznaczyć, że zabieg laserowego usuwania blizn jest niemalże bezbolesny, gwarantuje trwałe efekty oraz bardzo małe ryzyko powikłań.

By lukasz