rtg zębów poznań

Każdy chciałby mieć piękny, zdrowy uśmiech i idealnie równe zęby. Oczywiście niezwykle łatwo o wszelkie wyszczerbienia – wystarczy zjeść coś przesadnie twardego lub zahaczyć o coś zębem, by się ułamał lub odrobinę wykrzywił na brzegu.

Aby znacznie poprawić ich wygląd i nadać wrażenie idealnego zgryzu, często wystarczy po prostu założenie licówek. Pod nazwą „licówki” kryją się cieniutkie (0,2 do 1 mm grubości) płatki porcelany, przyklejane na przednią część zębów w celu ukrycia wszelkich wad wizualnych.

Dzięki nim można skutecznie rozjaśnić zęby oraz poprawić ich kształt. Co ważne, za ich pomocą da się również usunąć nieestetyczne szpary między zębami, będące zmorą wielu kobiet.

Aby jednak móc zdecydować się na założenie licówek, trzeba mieć zdrowe zęby, pozbawione próchnicy i wolne od chorób dziąseł. Zabieg nie będzie też zrealizowany w przypadku wady zgryzu oraz sytuacji, w której nałożone licówki mogłyby łatwo ulec odklejeniu.

Przed zabiegiem powinno się też zęby wybielić. Stomatolog na pewno najpierw przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem, by następnie podjąć decyzję i zorientować się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia licówek.

Później zostaje wykonany wycisk zębów, a następnie na stworzonym modelu przeprowadza się symulację przyszłego wyglądu uzębienia.

By lukasz